دانلود كتاب صوتی آفتاب نهان + نقد و بررسی – تایید نهایی

در مورد ایمان و اهمیت ‌آن زیاد صحبت شده است، ولی آیا ایمان همیشه یکسان می‌ماند یا ممکن است در گذر زمان دست‌خوش تغییر و تحولاتی شود؟  کتاب آفتاب نهان، كتابی فلسفی و روانشناسی در زمینه‌ ایمان و اهميت آن در زندگی است.

در کتاب آفتاب نهان مطرح می‌شود که از دست رفتن ایمان، بی سر و صدا و بدون هیاهو است. فرد با تصور به این که ایمان دارد‌، به زندگی  و روزمرگی خود ادامه می دهد ولی ناگهان شرایطی پیش می‌آید که به‌طرز غافلگیرکننده‌ای متوجه می‌شود چقدر ماهیت ایمانش با چیزی که فکر می‌کرده متفاوت است.

موضوع اين كتاب درمورد چيست؟

هدف کتاب آفتاب نهان اثبات یا رد ادیان و مذاهب خاصی نیست؛ در این کتاب مثال‌ها و برداشت‌هایی از اشخاص مختلف آورده شده است و مروری دارد بر اندیشه‌های فلسفی، روانشناسی و ادیان مختلف درمورد ایمان. هدف اصلی کتاب این است که فرآیند تغییرات ایمان را توضیح دهد و بگوید دلیل ضعف تدریجی ایمان و گاهی تبدیل آن به نفرت چه چیزهایی می‌تواند باشد.

یکی از نقاط قوت این کتاب را می‌توان این نکته دانست که فقط به دلایل ضعیف شدن ایمان اشاره نمی‌کند، بلکه راهکارهایی ارائه می‌کند که چگونه می‌توان از این ضعف و تغییر ناخواسته پیشگیری کرد.

بخش‌هايی از كتاب

« به نظر می‌رسد از دست رفتن ایمان با مکانیزمی مشابه پوکی استخوان یعنی تدریجی و بی‌سر و صدا روی بدهد. اگر به رشد و سلامت ایمان در درون خود توجه کافی نداشته باشیم، احتمال اینکه این استعداد و احساس بدون اینکه متوجه شویم، به تدریج از درون زایل شود زیاد است.»

«اما دلیل اصلی شکستگی و از بین رفتن ایمان را باید در جای دیگر جستجوی کرد، نه در امتحان اخیر. با بررسی دقیق وضعیت درونی خود و توجه دقیق به علائم و نشانه‌هایی که از شکنندگی ایمان حکایت می‌کنند باید به موقع این مشکل را در خود تشخیص داد و با آن مقابله کرد.»

«با درهم شکسته‌ شدن ایمان به ناگاه منکر همه‌ چیز می‌شود یا در صورت تغییر ماهیت ایمان، دانسته با مرگ و راه حق نیز دشمنی می‌کند. مورد اخیر چنان دور از ذهن می‌نماید، که همه کس خود را از ‌آن مبرا می‌داند»

درباره نويسنده

خشایار فخریان متخصص سلامت و نویسنده ی ایرانی است که کتاب‌هایی در خصوص سلامتی به چاپ رسانده است. از جمله کتاب‌های او می توان به گیاهان دارویی، دیابت و اندامی زیبا با رژیم غذایی و آشنایی با ویتامین‌ها اشاره کرد.

‍‍‍‍پيشنهاد كتاب

اگر مطالعه  كتاب آفتاب نهان برايتان مفيد بوده است، كتاب آواز پر جبرئيل اثر شهاب‌الدین سهروردی را به شما پيشنهاد می‌كنیم.

مشخصات کتاب

نویسنده: خشایار فخریان

ژانر: مذهبی

زبان اولیه: فارسی

تعداد صفحات: ۲۲۹

A number of cheap essay writing solutions require you take some certain kind of evaluation, a test that will decide whether or not write my essays online you are capable of writing a good essay.